Header

Serkan Serper

(Klasik Gitar & Bas Gitar Eğitmeni)

Taşev Akademi Gitar Eğitmeni Serkan Serper,1987 yılında İzmir’de doğdu. Müziğe 12 yaşında bağlama dersleri alarak başladı.

2007′ de Ankara’ ya gelerek, Dr. Serkan AĞIR’dan klasik gitar dersleri aldı. 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ na giren Serpen burada; Prof.Dr. Ahmet KANNECİ, Y.Doç. Soner EGESEL, Dr. Soner ULUOCAK ile gitar, Dr. Hatıra Ahmedli CAFER ile armoni, kontrpuan ve form bilgisi, Öğr.Gör. Sanem Berkalp EGESEL ile korrepetisyon ve Öğr.Gör. Sedat CİVELEK ile oda müziği çalıştı. Konservatuvarın son yıllarında, hocası Hatıra Ahmedli Cafer’ in kendisine ithaf ettiği GİTAR İÇİN SONAT adlı klasik gitar eserinin edit and fingered çalışmalarını yapıp, notasını yayımladı. Türkiye’de ilk olan, Soner ULUOCAK’ın yazdığı KLASİK GİTAR TARİHİ kitabının fotoğraf ve görsellerini yaptı.

2012 yılında konservatuvardan şeref derecesi ile mezun oldu. Öğrenim hayatı boyunca Cem Duruöz, Erdem Sökmen, Turgay Erdener, The Gothenburg Combo, Heiki Matlik, Costa Cotsiolis, Dagoberto Linhores, Bosko Radiakoviç ve Sharon Isbin’ in ustalık sınıflarında aktif katılım ile yer aldı.

Serpen, TSK Bando Okulu, HÜADK Konser Salonu, MEB Şura Konser Salonu ve İzmir Sanat olmak üzere birçok önemli kurumda oda müziği ve solo gitar konserleri verdi. Mezuniyet konserinde adına ithaf edilen GİTAR İÇİN SONAT adlı eserin ilk seslendirişini gerçekleştirdi. İzmir’de yaşayan Serpen, halen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ nda yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir.