Header

MÜZİK

Taşev Akademi'deki tüm müzik eğitimleri uzman eğitmenler eşliğinde 1 saatlik özel ders olarak yapılmakta, Piyano ,Gitar, Keman dersleri verilmektedir.

 

Her birimiz müzikle, ilk anne karnında tanışırız.Müzik kalp ritmimizde başlar.

Müzik ruhumuzla direkt bağlantı kurduğu için insan üzerinde en etkili evrensel sanat dalıdır.

İnsanın kültürel bütünlüğünü sağlamada ve toplumla etkileşen sanat dallarının başında gelir. Bireyler üzerinde sevgi, sorumluluk, yaratıcılık duygularının gelişmesini sağlar. İnsana müziği sevdirmenin haricinde müzik dinleme, yargılama becerisiyle birlikte insanın beğeni düzeyini yükseltmektedir.

Müzik eğitimi alan çocuklar , ilerleyen yaşantılarında bu eğitimin getirdiği becerileri kullanacaklardır. İlk olarak bir işi nasıl yapmaları gerektiğini bilecekler ve sadece izlemek yerine yapmaya odaklanacaklardır. Bu özellikleri yaşamları boyunca yaşadıkları ve çalıştıkları çevrelerde seçilen bireyler olmalarını sağlayacaktır.

Müzik, çocuklara korktukları şeylerin üstesinden gelerek hayatta gerekli riskleri almayı öğretir. Sanat eğitimi sayesinde sahip oldukları kaygıları erken yaşlarda yenebilen çocuklar potansiyellerini arttıracak ve yaşayacakları sorunları minimuma indirgeyecektir...